Loading...
Lifestyle

Czym jest smart home?

Smart home to nic innego jak inteligentny dom. Czyli taki, w którym możemy zarządzać każdą czynnością zdalnie, na przykład za pomocą pilota, czy smartfona. Jest to dom wyjątkowo nowoczesny i imponuje swoją interaktywnością.

Smart home to dom przyszłości. Jakie są jego cechy? Jest wygodny – możesz sterować nim z jednego urządzenia. Jest bezpieczny – posiada nowoczesne zabezpieczenia, dzięki temu jest istną fortecą. Jest ekologiczny – ma wiele funkcji, które oszczędzają energię i są dobre dla naszej planety. Dodatkowo oszczędza nasz czas i pieniądze! Nie dziwi więc fakt, że inteligentne domy zyskały olbrzymią popularność i stają się nowym standardem w nowoczesnym budownictwie. Najważniejszym warunkiem do odpowiedniego działania systemu jest dostęp do bezprzewodowego Internetu. Upewnij się, że masz stabilny dostęp do Internetu. 

Korzyści płynące ze smart home 

Inteligentny dom to przede wszystkim wygoda. Nie potrzebujesz kilku pilotów do sterowania urządzeniami elektronicznymi. Wystarczy twój telefon. Możesz sterować z niego roletami, włączać telewizor, zgasić światło lub zmieniać temperaturę klimatyzacji. Otwieranie bramy wjazdowej także wykonasz za pomocą swojego telefonu. Program obejmuje też system nawadniania domu. Masz kontrolę nad wszystkim co dzieje się w twoim domu. Inteligentny dom jest bezpieczny. Nawet gdy jesteś poza nim, na przykład w pracy, możesz czuć się pewnie. Na swoim urządzeniu masz dostęp do kamer i czujników ruchu. Smart home chroni cię też przed innymi zagrożeniami, posiada czujniki dymu, gazu i zalania. Niektóre systemy pozwalają na sterowanie głosowe. Wystarczy, że powiesz komendę np. ,,odsłoń rolety”, a system wykona twoje polecenie. Ciekawą funkcją jest też zarządzanie światłem, możesz dostosować jasność każdej lampki w domu – dobre rozwiązanie na klimatyczne wieczory. 

Ty też możesz mieć smart dom!

Jeżeli jesteś fanem nowoczesnych rozwiązań, cenisz sobie wygodę i bezpieczeństwo, to smart dom jest dla ciebie. Już teraz możesz ułatwić swoje codzienne życie, wprowadzając innowacyjne metody. Odpowiedni sprzęt przeznaczony dla inteligentnych domów oferuje sklep elektroniczny https://elty.pl/. Znajdziesz tam zarówno pojedyncze produkty, jak i całe zestawy. Nie ma znaczenia, że twój dom ma już kilka, lub kilkanaście lat – niektóre rozwiązania możesz wprowadzać stopniowo do swojego domu, nie musisz robić rewolucyjnych remontów. Najważniejsze by produkty dobrać pod względem funkcji, których oczekujesz od inteligentnego domu. Nie musisz wydawać pieniędzy na wszystkie opcje, z których nie będziesz korzystał.