Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju – jakie drzwi akustyczne wybrać?

drzwi

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne to wyjątkowy rodzaj drzwi zapewniający izolację akustyczną. Pełnią one szczególnie ważną rolę w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy lub nauki. Nie wiesz jakie drzwi dźwiękoszczelne wybrać do pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu? Z poniższego artykułu dowiesz się czym są drzwi dźwiękoszczelne i akustyczne – rozwieje on też wątpliwości związane z wyborem drzwi z izolacją dźwiękową.

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne – wszystko co musisz o nich wiedzieć w pigułce

W ofercie producentów drzwi dostępne są ich najróżniejsze rodzaje – do najpopularniejszych należą płytowe i płycinowe. Rozróżnia je konstrukcja skrzydła drzwiowego. Dlaczego to pierwsza rzecz, którą należy wiedzieć? Drzwi płycinowe nie są w stanie zapewnić równie dobrej izolacji dźwiękowej co drzwi płytowe. Decydując się na zakup drzwi dźwiękoszczelnych upewnij się, że na całej powierzchni skrzydła wypełnione są materiałem, który ma właściwości wytłumiające. Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne, od sprawdzonych dostawców, poza wyciszającym wypełnieniem posiadają dodatkowe uszczelki na dolnej krawędzi skrzydeł oraz są bardzo dokładnie dopasowane do okalającej je framugi.

Jak wybrać drzwi dźwiękoszczelne do pokoju lub gabinetu?

Znając już podstawowe parametry i różnice związane z budową skrzydeł drzwiowych należy sobie uzmysłowić jakie drzwi akustyczne spełnią nasze oczekiwania. Poszukując drzwi dźwiękoszczelnych do pokoju młodzieżowego lub dziecięcego te nie muszą spełniać najwyższych standardów dźwiękoszczelności – zupełnie inaczej rzecz ma się jednak w przypadku gabinetów domowych. W trakcie pracy dźwięki z otoczenia mogą mieć bardzo negatywny wpływ na jej wyniki i efektywność. W takiej sytuacji dobrze jest więc zapewnić sobie drzwi akustyczne 42 dB, które skutecznie odizolują nas od harmideru mogącego panować w domu a dzięki temu zapewnią komfortowe warunki do wykonywania obowiązków służbowych.

Izolacja akustyczna a drzwi akustyczne 42 dB

Izolację akustyczna na najwyższym poziomie zapewnić mogą drzwi akustyczne 42 dB – jest to podwyższony standard ponieważ przeważnie drzwi dźwiękoszczelne oferują izolacyjność akustyczną na poziomie 35 dB, która nie pozwala skuteczne wytłumienie dźwięków otoczenia. Drzwi akustyczne 42 dB w swojej ofercie posiada BKT-System – łódzka fabryka drzwi i ościeżnic. Wybierając drzwi dźwiękoszczelne od BKT-System otrzymujesz gwarancję wysokiej jakości produktu spełniających wygórowane standardy użytkowe. Drzwi akustyczne 42 dB doskonale nadają się nie tylko do gabinetów domowych – znajdują zastosowanie również w przypadku pomieszczeń biurowych, pokoi hotelowych a nawet sal kinowych. Z ofertą drzwi dźwiękoszczelnych BKT-System zapoznasz się na stronie: https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-dzwiekoszczelne-i-akustyczne/.

Rekomendowane artykuły