Jak urządzić przytulny kącik do czytania?

jak urządzić w domu kącik do czytania

Marzeniem niejednego książkoholika jest biblioteczka z prawdziwego zdarzenia. Niestety, metraż mieszkania nie zawsze pozwala nam to marzenie spełnić, ale zawsze możemy stworzyć przytulny kąt, w którym zaszyjemy się, aby czytać książki. Jak stworzyć taki zakątek? Które meble powinny się w nim znaleźć? Właśnie na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Najważniejszy element – biały regał na książki

regał na książki w kolorze białym
Biały regał na książki – znajdziesz go w sklepie Minio

W kąciku do czytania nie może zabraknąć regałów na książki. A wybór jest naprawdę szeroki, w zależności od tego, jak mamy urządzone mieszkanie, możemy zamówić biały regał na książki, w kolorze drewna, czarny bądź też w innym kolorze. Możesz też postawić na klasyczne regały bądź te o bardziej nowoczesnym designie. My polecamy biały regał na książki od Minio: https://minio.com.pl/pl/salon/bialy-regal-na-ksiazki-70.html.

Wygodny fotel to kolejny must have

Kolejny tzw. must have to duży, wygodny fotel, najlepiej z szerokimi podłokietnikami. Na pewno każdy mól książkowy doceni te cechy, w szczególności, gdy minie godzina lub dwie czytania.

To, na jaki fotel postawimy, zależy tak naprawdę od naszych preferencji. Jedni wybiorą fotele pokojowe, dla innych obszerny fotel biurowy będzie lepszą opcją. Pamiętajmy jednak, by nasz komfort był kluczowym czynnikiem, na podstawie którego podejmiemy ostateczną decyzję.

Warto mieć pod ręką… stolik

Dobra książka, wygodny fotel i kubek kawy lub herbaty – dla wielu z nas takie połączenie jest idealnym zestawem do czytania. Kubek z aromatycznym napojem bądź kieliszkiem wina dobrze jest postawić w zasięgu ręki, aby w każdym momencie móc łatwo do niego sięgnąć, dlatego też powinniśmy wygospodarować odrobinę przestrzeni na stolik.

Kolejna ważna kwestia – oświetlenie

Dobre oświetlenie to podstawa

Czytanie książek jest sporą przyjemnością, jednak czytanie przy słabym lub nieodpowiednim oświetleniu może przyczynić się do pogorszenia naszego wzroku. Dlatego też należy zainwestować w dobre oświetlenie, które zapewni nam potrzebną ilość światła. Sprawdzi się tu lampka biurkowa lub stojąca.

Ulubione książki

W kąciku książkoholika nie może zabraknąć najważniejsze rzeczy, czyli ulubionych książek. Są osoby, którym wystarczy, że książki będą po prostu ułożone na półkach, inni będą chcieli je odpowiednio wyeksponować. Ostatnio popularnym motywem jest układanie książek według kolorów obwoluty. Tak ustawione książki na białym regale na pewno przykują uwagę i będą prawdziwą ozdobą każdego mieszkania.

Rekomendowane artykuły