Loading...
Lifestyle

Jakie studia wyższe wybrać w 2023?

Małymi krokami zbliża się nowy rok akademicki. Chociaż większość studentów podjęła już decyzję dotyczącą wyboru studiów wyższych, to i tak istnieje jeszcze niemałe grono osób, które stoi przed wyborem kierunku studiów.

Jak każdego roku można zaobserwować pewnego rodzaju trendy. W tym roku akademickim dużym zainteresowaniem cieszyły kierunki studiów: Zarządzanie, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Kryminalistyka.

Popularność studiów magisterskich

Największą popularność odnotowały studia magisterskie, wielu studentów decyduje się podjąć tą formę edukacji jako kontynuację po studiach licencjackich. Studia magisterskie na takich kierunkach jak Zarządzanie, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Kryminalistyka cieszą się największą popularnością z uwagi nie tylko na ciekawy profil edukacyjny ale duży wybór specjalności. Jedną z uczelni, która jest polecana, rekomendowana przez studentów jest WSZOP. Uczelnia, która ma swoją siedzibę w Katowicach. Podjęcie edukacji na studiach czy to magisterskich, czy licencjackich oraz na studiach podyplomowych jest tutaj możliwe. Pełna oferta edukacyjna dostępna na stronie uczelni: https://wszop.edu.pl

Duże zainteresowanie studiami podyplomowymi

Dużym zainteresowaniem cieszą się również studia podyplomowe. chętnych podjąć naukę na „podyplomówkach” nie brakuje. Z uwagi na stale zmieniający się rynek pracy wiele osób ma potrzebę przekwalifikowania się w swoim zawodzie. Natomiast studia podyplomowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie tylko chcą poszerzyć wiedzę, podnieść kwalifikacje w danej dziedzinie i zdobyć dyplom lub zwyczajnie chcą się przebranżowić.

Studia inżynierskie – zdobywają coraz więcej zwolenników

Z uwagi na zamieniający się rynek pracy i zwiększone zapotrzebowanie na pracowników technicznych, inżynierów, specjalistów. Coraz większą popularnością cieszą się studia inżynierskie. Wiele uczelni posiada ciekawą ofertę edukacyjną, która obejmuje przygotowanie praktyczne do zawodu. Zatem trudno się temu dziwić, że oprócz studiów magisterskich coraz większą popularność zdobywają studia inżynierskie.