Loading...
Bezpieczeństwo

Trendy w branży systemów monitoringu i kontroli bezpieczeństwa

urządzenia monitoringu

Branża produkująca urządzenia kontroli dostępu, bezpieczeństwa, zabezpieczeń i urządzeń do monitoringu jak nikt inny wykorzystuje rozwój technologii, po to aby poprawić skuteczność swoich systemów. Na jakie trendy wskazuje większość portali technologicznych?

Inteligentne sterowanie głosem

W ostatnich latach nastąpiła ogromna poprawa w zakresie sterowania głosowego, takiego jak Alexa, Siri i Google Home, choć nadal Siri nie działa w języku polskim. Sterowanie głosem jest tym obszarem, na którym będzie skupiać się także branża kontroli dostępu. Dzięki poprawie tej funkcji w nadchodzących latach, użytkownicy będą mieli jeszcze większą kontrolę nad aspektami swojego systemu bezpieczeństwa w domu za pomocą poleceń głosowych, takich jak blokowanie i odblokowywanie drzwi, uzbrajanie i rozbrajanie panelu bezpieczeństwa, włączanie i wyłączanie świateł. Poprawi to zwłaszcza dostępność do takich systemów dla osób niewidomych i niedowidzących.

Inteligentne zamki

Inteligentne zamki dają użytkownikom lepszą kontrolę nad tym, kiedy, gdzie, jak i komu otwierają drzwi. Cyfrowe „klucze” mogą być udostępniane rodzinie, przyjaciołom i zaufanym osobom, które regularnie odwiedzają Twój dom i mogą być używane w dowolnym miejscu. Czy „brak kluczyka pod matą powitalną” już nie sprawia, że ​​czujesz się bezpieczniej?

Nacisk na rozwiązania ekologiczne

Systemy bezpieczeństwa z przeszłości zużywały dużo energii elektrycznej, co powodowało nie tylko wysokie koszty dla konsumenta, ale także szkodliwy wpływ na planetę. W nadchodzących latach producenci coraz bardziej będą zwracać uwagę na ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez swoje produkty. Będzie to wynikiem zarówno wzrostów kosztów energii elektrycznej, jak i zwiększonej świadomości samych konsumentów, chcących troszczyć się o Planetę.

Poprawa bezpieczeństwa danych

Przechowywane dane, niezależnie czy w chmurze, czy na serwerach lokalnych, nie zawsze były w stanie zapobiec kradzieży danych. W kolejnych latach ma nastąpić poprawa tego aspektu.

Więcej nowinek znajdziesz na blogu fonex.pl