Loading...
AranżacjaBudownictwoPoradyWyposażenie domu

Czy stolarka aluminiowa to dobre rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie?

stolarka aluminiowa

Stolarka aluminiowa cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Okna, drzwi, żaluzje zewnętrzne czy fasady wykonane z tego materiału znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w sklepach, budynkach użyteczności publicznej, szpitalach, urzędach i wielu innych.

Popularność stolarki aluminiowej z jednej strony podyktowana jest zmieniającymi się trendami w architekturze, a z drugiej licznymi zaletami. Czy jej montaż jest dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach pasywnych? Poniżej przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu.

Zalety stolarki aluminiowej, które trzeba znać

Jak już zostało wspomniane, stolarka aluminiowa posiada wiele zalet, które wpływają na jej popularność. Przede wszystkim elementy wykonane z tego materiału są bardzo odporna na szereg negatywnych czynników, jak zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, albo niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ponadto taka stolarka jest bardzo łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji.

Tak naprawdę wystarczy jedynie miękka szmatka oraz woda z dodatkiem płynu, aby usunąć z okien lub drzwi wszelkie zanieczyszczenia. Aluminium jest bardzo lekkie i plastyczne. To pozwala tworzyć na przykład okna o bardzo dużych przeszkleniach i kształtach. W ten sposób można dopasować je do specyfiki niemal każdego budynku, nawet tego o bardzo skomplikowanej konstrukcji. Nie można też zapominać, że taka stolarka zapewnia bardzo dobrą izolację akustyczną. Dzięki temu okna lub drzwi z aluminium mają bardzo pozytywny wpływ na poprawę komfortu mieszkania lub przebywania w danym budynku.

Stolarka aluminiowa w nowoczesnym budownictwie

Śledząc aktualne trendy w architekturze, można łatwo zauważyć, że coraz popularniejsze są budynki o dużej, prostej konstrukcji. Geometryczne kształty i minimalizm – to właśnie główne wyznaczniki wielu domów jednorodzinnych, jak też budynków użyteczności publicznej. Czy w takich miejscach stolarka aluminiowa jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, że tak.

Przede wszystkim okna, drzwi i pozostałe elementy z aluminium możemy bez trudu dopasować do zmieniających się trendów. Taka stolarka idealnie sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych, ale także bardziej tradycyjnych budynkach. Duże przeszklenia oraz proste formy to główne wyróżniki wielu budynków. Wynika to między innymi z mody na modernizm, a także skandynawskich trendów, które zadomowiły się również we wnętrzach.

Trwała i designerska stolarka z aluminium

Stolarka aluminiowa to głównie minimalizm, jak też możliwość tworzenia nawet bardzo dużych przestrzeń. To właśnie wysokie okna aluminiowe czy fasady są bardzo chętnie montowane w nowoczesnych budynkach. Nie można o ich też zapominać w domach pasywnych, ponieważ takie okna albo drzwi zapewniają doskonałą szczelność, a przez to są energooszczędne.

Jeżeli zatem poszukujemy idealnym rozwiązań podczas budowy lub generalnego remontu, to z całą pewnością warto postawić na niezawodną stolarkę aluminiową. To nie tylko bardzo estetyczny wygląd, ale także niezwykła trwałość, łatwość konserwacji, odporność na negatywne czynniki oraz możliwość dopasowanie okien czy drzwi do wielu indywidualnych projektów. Wybierając stolarkę aluminiową, warto postawić na ofertę sprawdzonego i renomowanego na rynku producenta. Na stronie S-aluminium https://s-aluminium.pl/ można znaleźć pełną ofertę okien, drzwi, fasad oraz rolet zewnętrznych wykonanych z tego niezwykłego materiału.