Jaka nawierzchnia na prywatne boisko sportowe?

Budowa boisk sportowych na własnej posesji staje się dość popularną inwestycją. Wiele osób zniechęconych długim wyczekiwaniem na wolne hale sportowe do ćwiczeń woli zainwestować i stworzyć swoje własne miejsce do sportowej aktywności. Na pierwszy rzut oka jest to inwestycja droga jednak w praktyce okazuje się, że warta swojej ceny.

Na początek dość istotnym elementem jest stworzenie projektu boiska, a później dobór odpowiedniej nawierzchni i sprzętów. Jednym z ważniejszych elementów, na które dobrze jest zwrócić uwagę już w pierwszej fazie projektowej jest rodzaj nawierzchni. Przy jej wyborze starajmy się uwzględnić rodzaj boiska, jeśli docelowo chcemy stworzyć boisko do gry w piłkę dobrym rozwiązaniem będzie wybór syntetycznej nawierzchni w postaci sztucznej trawy. Boisko będzie posiadało nie tylko funkcjonalną nawierzchnię, ale do tego będzie prezentowało się estetyczne.

Zwróć uwagę na rodzaj boiska

Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o boiska do gry w tenisa, do koszykówki i siatkówki. Tutaj nawierzchnia syntetyczna w ogólne się nie sprawdzi. Na tego typu obiektach sportowych najczęściej montuje się nawierzchnie z poliuretanu lub polipropylenu. Zatem miękkie i bardziej elastyczne nawierzchnie, które do tego są łatwe w pielęgnacji. Cena takiej nawierzchni być może nie należy do najniższych, jednak warto zdecydować się na instalację sprawdzonej i w pełni bezpiecznej w użytkowaniu nawierzchni. Chcesz sprawdzić jak prezentuje się nawierzchnia z polipropylenu na boiskach przydomowych? Przykładowe realizacje dostępne na stronie Courty.pl.

Nawierzchnie typu Courty jak widać okazują się być jednymi z bardziej uniwersalnych nawierzchni. Budowa boisk sportowych przydomowych przy użyciu tych nawierzchni przebiega szybko i bezproblemowo.

Rekomendowane artykuły