Osprzęt koparki, czyli na co zwrócić uwagę?

zęby do łyżek

Zęby do łyżek koparkowych to wbrew pozorom niezwykle ważna część osprzętu. To dzięki nim praca jest zdecydowanie bardziej efektywna, a także o wiele łatwiejsza. Niemniej jednak, zęby koparek to część eksploatacyjna, na którą również warto zwrócić uwagę. Jak więc postępować, aby zęby służyły jak najdłużej, a praca była bezpieczna? Podpowiadamy w naszym artykule.

Eksploatacja i serwis

Zęby do łyżek w naszych koparkach pracują na pełnych obrotach – zmagają się z błotem, gliną i kamieniami, niejednokrotnie pod ogromnym naciskiem. Taka praca ma ogromny wpływ na eksploatację osprzętu. Wielu z nas jednak zapomina o tym, że również takie elementy trzeba regularnie sprawdzać, serwisować i wymieniać. Aby zęby do łyżek służyły nam jak najdłużej, warto po każdej pracy je nieco oczyścić. Dzięki temu łatwiej będzie nam dostrzec pewne zmiany, a także zapobiec korozji – zabrudzona przestrzeń jest idealnym środowiskiem do powstania rdzy. Warto również przeprowadzać regularny serwis, nie tylko ze względu na zęby, ale i całą maszynę. Nawet najmniejsze niedopatrzenia mogą mieć ogromny wpływ na całą łyżkę. Przeciąganie żywotności zębów również nie jest najlepszym pomysłem. Należy więc kierować się zarówno zaleceniami producenta, jak i zużyciem osprzętu – tylko wtedy nasza praca będzie bardziej efektywna i bezpieczna.

zęby do łyżek

Zęby do łyżek wysokiej jakości

Jakość ma oczywiście znaczenie. Wybierając zęby do swojej koparki, należy więc wybierać spośród sprawdzonych i pewnych producentów. Wśród nich znajdziemy marki takie jak CAT, B-Lock czy Esco. Dobrą praktyką jest również wybieranie zębów zgodnych z zaleceniami producenta łyżki. Materiał, z którego zostały wykonane zęby, również ma ogromne znaczenie – warto więc zorientować się, z jakiej stali został wykonany nasz osprzęt.

Zęby do łyżek od sprawdzonych producentów znajdziesz na stronie https://entrack.pl/zeby-do-koparek/.

Rekomendowane artykuły