Co możemy zrobić, aby ukryć kable w przestrzeni biurowej?

Plątanina kabli nie jest estetycznym elementem wnętrz. Stanowi również pewne zagrożenie, gdyż odsłonięte kable są bardziej podatne na uszkodzenia. Jak zatem można ukryć kable w przestrzeni biurowej, tak aby uzyskać estetyczną i bezpieczną przestrzeń?

Schowanie nieestetycznych przewodów elektrycznych inaczej niż ukrycie ich wewnątrz ściany, kiedy to nie jest możliwe, potrzebuje zastosowania patentów pozwalające tworzyć trasy kablowe. Stanowią one swoiste ścieżki, w których ukrywa się kable. Najczęściej wykonywane są z plastiku. Więcej na ich temat dostępne jest pod adresem https://www.ex-con.pl/korytka-kablowe/

Kiedy warto wykorzystać koryta kablowe?

Jednym ze sposobów schowania kabli jest wykorzystanie koryt kablowych. Mają one umożliwić prowadzenie kabli instalacji do punktów świetlnych. Niektóre listwy są zamkniętymi profilami z włącznikami światła, kontaktami. Te rozwiązania warto wykorzystywać kiedy nie możemy ingerować w ścianę i nie wchodzi w grę ukrycie ich pod tynkiem. Niektóre osoby wykorzystują tę metodę kiedy odsłaniają ścianę ceglaną.

Montowanie koryt kablowych – podstawowe informacje

Montowanie koryt kablowych przeprowadza się wszędzie, gdzie akurat potrzebuje tego przestrzeń. W przypadku biur, zarówno w salach na planie open spacje, gabinetach, czy strefie kuchennej dla pracowników. W kwestii samego ulokowania listew w przestrzeni, najczęściej montuje się je przy podłodze, albo przy suficie. Zdecydowanie rzadziej montażu dokonuje się na wysokości oczu, czyż takie elementy mogłyby nadto dominować w przestrzeni. 

Dobierając wielkość koryta kablowego najczęściej kieruje się zasadą doboru najmniejszej listwy jaka jest potrzebna. Dzięki temu listwy mogą być naprawdę niewielkie i znikać na tle aranżacji. 

Rekomendowane artykuły