Drzwi dźwiękoszczelne a akustyczne 42 db – jakie są między nimi różnice?

drzwi dźwiękoszczelne

Drzwi dźwiękoszczelne są jednym z niezwykle funkcjonalnych rodzajów drzwi technicznych, które gwarantują, w przestrzeniach mieszkalnych, biurowych a także specjalistycznych (takich jak sale kinowe czy też studia nagraniowe) izolację od dźwięków dobiegających z zewnątrz pomieszczenia. Drzwi dźwiękoszczelne oferują izolację na różnym poziomie w związku z tym wybierając drzwi akustyczne 42 dB lub inne z nich warto dowiedzieć się, co mają do zaoferowania – zapraszamy do lektury!

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne – charakterystyka

Wszyscy cenimy sobie święty spokój i ciszę – dowodem na to może być to, że coraz częściej sięgamy po rozwiązania mające nam je zapewnić. Wśród rozwiązań tych znajdują się nie tylko drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne ale również wieloszybowe okna a także rolety zewnętrzne. Czym charakteryzują się drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne? W jaki sposób zapewniają one izolacją dźwiękową na bardzo wysokim poziomie oferując komfortowe warunki podczas przebywania w domu lub biurze w nie wyposażonym? Po pierwsze drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne muszą być drzwiami płytowymi co oznacza, że na całej powierzchni wypełnione są zapewniającym izolację dźwiękową wkładem. Przez wzgląd na swoje właściwości wyróżnia się klasyczne drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne, które oferują izolację na poziomie 27-28 dB oraz specjalistyczne drzwi akustyczne 42 dB, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w przestrzeniach komercyjnych.

Drzwi akustyczne 42 dB – zastosowanie

Drzwi akustyczne 42 dB oferują izolację dźwiękową na najwyższym poziomie, co sprawia, że wykorzystywane są w przestrzeniach, które nie spełniałyby swoich funkcji w momencie przenikania do nich dźwięku z zewnątrz. Przestrzeniami, które obowiązkowo wyposażone zostać muszą w drzwi akustyczne 42 dB są chociażby studia nagraniowe i sale kinowe. Ponadto drzwi akustyczne 42 dB chętnie wybierane są też przez hotele w wysokim standardzie – zapewniają one swoim gościom nie tylko prywatność ale również bezpieczeństwo. W jaki sposób? Otóż drzwi akustyczne 42 dB nie muszą oferować jedynie dźwiękoszczelności – mogą również zostać wyposażone we wkład ogniotrwały, który przez pewien czas zatrzyma ogień w przypadku jego wybuchu. Wysokiej jakości drzwi akustyczne nie znajdują się w ofercie każdego producenta.

Jakie drzwi dźwiękoszczelne wybrać? Sprawdź ofertę BKT-System!

Drzwi dźwiękoszczelne oferowane przez polskiego producenta, którym jest Fabryka Drzwi BKT-System to najwyższej jakości produkty zapewniające nie tylko wydajność ale również bezpieczeństwo. Oferowane przez BKT-System drzwi dźwiękoszczelne oraz drzwi akustyczne 42 dB nie tylko wykonane są z dbałością o szczegóły i dużą precyzją ale również, dzięki temu, niezwykle dobrze się prezentują. Sprawdź ofertę BKT-System na stronie https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-dzwiekoszczelne-i-akustyczne/ i wybierz niezawodne drzwi dźwiękoszczelne z oferty polskiego producenta!

Rekomendowane artykuły