Loading...
Budownictwo

Jak wybrać odpowiednią pojemność i rozmiar łyżki do koparki

Niewątpliwie koparki są niesamowicie przydatnymi i ułatwiającymi człowiekowi pracę urządzeniami. Odpowiedni wybór łyżek do koparek pozwala dodatkowo usprawnić pracę.

Dzięki koparce wykonuje się wiele rodzajów prac. Przy wyborze łyżki należy kierować się kilkoma aspektami. O nich dowiesz się w tym artykule.

Jaki rozmiar łyżki wybrać?

Rozmiar łyżki powinien być on odpowiednio dopasowany do samej maszyny. Łyżka do koparki umożliwia wykonywanie precyzyjnych wykopów. Sama praca jest dużo efektywniejsza jeśli używany jest do niej odpowiednio wybrany sprzęt dobrej jakości. Sam zasięg i szerokość łyżki koparki ma również znaczenie. Łyżki najczęściej dzielą się ze względu na kształt i rozmiar. Ich rozmiary mogą być różne, na przykład 40 cm, czy nawet 150 cm. Przy wyborze najlepiej jest uwzględnić zalecenia producenta. Łyżka powinna być wytrzymała i dostosowana do pracy w najtrudniejszych warunkach. Nie może także rdzewieć czy się wyginać. Ważne jest także, aby uwzględnić pojemność załadunkową pojazdów transportowych.

Czym najlepiej kierować się w wyborze łyżki do koparki?

Niezwykle istotny jest typ samej łyżki. Każda z łyżek do koparek przeznaczona jest do czegoś innego. Łyżki do intensywnej eksploatacji wykonane są z wysokogatunkowych stali, odpornych na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Te łyżki najczęściej używane są przy pracy z najtrudniejszymi podłożami. Największą popularnością cieszą się jednak łyżki podsiębierne do zastosowania ogólnego, które służą do wykonywania jednych z najprostszych prac ziemnych.

Łyżka przesiewająca, jak sama nazwa wskazuje służy do przesiewania gruzu z prac ziemnych. Do niektórych prac może się także przydać łyżka hydrauliczna. Należy pamiętać o tym, aby ramie do koparki było odpowiednie do wybranej łyżki. Przykładowe modele łyżek do koparki znajdziesz w ofercie producenta: ZMG (https://zmg.pl/)