Sygnalizatory przeciwpożarowe – kiedy i gdzie znajdują zastosowanie?

Wszelkiego rodzaju urządzenia sygnalizacyjne sprawdzają się w systemach przeciwpożarowych. Te z kolei projektowane są i wdrażane zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i prywatnych domostwach. Zastosowanie sygnalizatorów i czujników jest dość powszechne. Gdzie i jak montowane są tego typu urządzenia do sygnalizacji pożaru? Sprawdź!

Certyfikowane urządzenia sygnalizacyjne – popularne modele

Sygnalizatory i czujniki aby mogły działać bezawaryjnie muszą być poprawnie zainstalowane. Nie bez znaczenia jest również ich certyfikacja i posiadane normy. Sygnalizatory ppoż stoją na straży bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zatem muszą to być urządzenia odpowiednio dobrane, adekwatnie do miejsca użycia. Inny rodzaj sygnalizatora sprawdzi się do montażu w budynkach użyteczności publicznej a jeszcze inny w budynkach prywatnych. Rodzaj i typ sygnalizatora można wybrać przy uwzględnieniu wytycznych w systemach ppoż.

Jednymi z najcześciej wybieranych są sygnalizatory optyczne (dające sygnał świetlny) oraz sygnalizatory akustyczne (wysyłające sygnał dźwiękowy) oba modele sprawdzają się do montażu na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Co uwzględnić przy wyborze sygnalizatora?

Jako że są to urządzenia dedykowane do systemów ppoż bardzo ważna jest ich bezawaryjność. Sygnalizatory muszą więc posiadać atesty i certyfikaty użytkowania. Jeszcze przed zakupy sygnalizatora warto zapoznać się ze specyfikacją produktową. Sprawdzić gdzie i jak powinien odbywać się montaż tychże urządzeń. Nie każdy model sygnalizatora sprawdza się do montażu na zewnątrz budynku. Do tego konieczny jest wybór sygnalizatorów zewnętrznych. Profesjonalne sygnalizatory ppoż do wielu zastosowań znajdziesz w ofercie producenta W2 – https://w2.com.pl. Oferta sygnalizatorów na stronie producenta została przygotowana z uwzględnieniem miejsca zastosowania tychże urządzeń. Warto zapoznać się ze specyfikacją produktową i wybrać model sygnalizatora dedykowany do określonego systemu ppoż.

Rekomendowane artykuły