Loading...
Instalacje

Wanny 180 cm – co znajdziemy w sklepach?

Wanna wolnostojąca 180 cm

Posiadacze pokojów kąpielowych czy przestronnych łazienek często decydują się na okazałą w swoich rozmiarach wannę o długości 180 cm. Armatura o tak dużych wymiarach zdecydowanie nie jest popularnym rozwiązaniem na rynku. Z uwagi na ten fakt, asortyment dostępny w sklepach nie pozostawia tak dużego pola wyboru, jak w przypadku innych wymiarów. Jakie jednak wanny 180 cm znajdziemy w sklepach?

Na rynku dostępnych jest kilka typów wanien dostępnych w długości ok 180 cm. Są to przede wszystkim wanny do zabudowy. Jednak nie jest to jedyna opcja drugą grupą są wanny wolnostojące.

Wanny wolnostojące 180 – rodzaje

Wanny 180 cm do zabudowy

Wanny o wymiarach 180 cm przeznaczone do zabudowy zajmą zdecydowanie mniej miejsca niż te wolnostojące, jednak kupując taką wannę musimy pamiętać o tym, że ilość potrzebnych płytek do jej zabudowania będzie dużo większa.

Wolnostojące wanny 180 cm

Wśród wanien wolnostojących o długości około 180 cm znajdziemy zarówno te wykonane z akrylu, jak i modele konglomeratowe. Wybierając model z konglomeratu w tak okazałych rozmiarach warto uwzględnić fakt, iż taka wanna będzie bardzo ciężka i samo wniesienie jej może okazać się nie lada wyzwaniem.

Innym rodzajem wanie wolnostojących są wanny wykonane ze stali. Niestety metalowe wanny dzisiaj nie są popularne z uwagi na pogłos oraz brak odporności lakieru na odpryski.

Wanny wolnostojące konglomeratowe to zazwyczaj modele stojące bezpośrednio na podłodze. Fanom stylu retro poleca się wanny wolnostojące na nóżkach. Takie produkty są zazwyczaj wykonane z kompozytu sanitarnego.

Warto też wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu jakim jest wanna wolnostojąca przyścienna 180. Pozwala ona połączyć funkcjonalność wanny wolnostojącej z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni.