Aktywny wyjazd, czyli co ze sobą zabrać?

Niektórzy z nas uwielbiają wręcz aktywnie spędzać czas. To właśnie ta forma odpoczynku jest najlepsza – łono natury, spokój, rowerowe przejażdżki czy jazda na snowboardzie. Zanim jednak zaczniemy cieszyć się spędzonym w ten sposób czasem, należy przygotować siebie i samochód do drogi. O czym należy pamiętać, pakując się na aktywny weekend? Zapraszamy do lektury!

Dobry plan, czyli co zapakować?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze czas spędzony na wyjeździe – czy będą to trzy dni, czy może ponad tydzień? Istotna jest również sama aktywność, którą będziemy uprawiać. W końcu do jazdy na rowerze będziemy potrzebować nieco innego outfitu niż do jazdy na snowboardzie. Pamiętać należy również o tym, gdzie jedziemy i w jakiej porze roku. Niemniej jednak spakować należy zawsze coś przeciwdeszczowego oraz cieplejszą bluzę lub sweter. Nie warto również pakować wszystkiego, co wpadnie nam w ręce. Oczywiście, bieliznę i skarpetki należy wziąć w nieco większej ilości – jednak również bez przesady. Jedna kreacja na wieczór również z pewnością wystarczy, szczególnie jeśli wyjazd jest krótki. Jeśli chodzi o kosmetyki, warto wybierać mniejsze opakowania, do których można przełożyć kosmetyk (dostępne w drogeriach) lub po prostu próbki. Dobrym rozwiązaniem są również wersje mini i rozwiązania 2w1.

bagażniki dachowe

Bagażniki samochodowe na sprzęt

Jeśli chodzi o samochód, warto zainwestować w bagażniki samochodowe. W zależności od naszych potrzeb oraz sprzętu, który chcemy ze sobą zabrać, możemy dobrać odpowiedni bagażnik. Bagażniki samochodowe montowane na dachu, czyli tak zwane boxy doskonale sprawdzą się w przypadku nart, desek, a nawet walizek. W przypadku rowerów świetnym wyborem będą uchwyty na dach, jak również te montowane na haku. Warto jednak pamiętać, aby bagażniki samochodowe dobrać pod kątem możliwości samochodu i zaleceń producenta – zbyt duże obciążenie dachu może wiązać się z poważnymi problemami.

Bagażniki samochodowe różnego rodzaju znajdziesz w sklepie https://www.dopasujbagaznik.pl/.

Rekomendowane artykuły