Loading...
Lifestyle

Czym są lody rzemieślnicze?

lodziarnia

Lody rzemieślnicze, inaczej nazywane kraftowymi, stały się bardzo popularne kilka lat temu. Od tamtego momentu cieszą się one ogromną popularnością. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej lodziarni, które proponują unikatowe smaki lodów rzemieślniczych.

Co to są lody rzemieślnicze i w jaki sposób powstają?

Lodami rzemieślniczymi nazywane są lody, które pochodzą z własnej produkcji lub niewielkich manufaktur. Cieszą się one bardzo dużą popularnością i spychają na drugi plan zwykłe lody przemysłowe. Lody rzemieślnicze serwowane są na porcje, bardzo często z witryn chłodniczych typu pozzetti, a więc wprost z zamkniętych, metalowych pojemników.

Przepis na lody rzemieślnicze jest niezwykle banalny. Do ich wykonania wystarczy mleko, śmietanka oraz cukier, które zostaną wymieszane odpowiednich proporcjach. Do wykonania lodów kraftowych bardzo ważne jest również używanie dobrej jakości maszyn do lodów, a w szczególności frezera i pasteryzatora. Jednak należy pamiętać, że podstawowy smak śmietankowy nie może być jedynym, który będziesz posiadał w swojej lodziarni.

Dlaczego lody rzemieślnicze są tak wyjątkowe?

Duże fabryki, które produkują lody w bardzo dużych partiach, nie przywiązują uwagi do produktów, które używane są do produkcji ich lodów. Wykonywane są one w sposób taśmowy i sprzedawane w dużych sklepach oraz supermarketach.

Natomiast, jeżeli chodzi o lody rzemieślnicze, to są one wykonywane w sposób domowy, na małą skalę. Wszystkie składniki, które używane są do ich produkcji, są świeże oraz naturalne. Właśnie to jest ich główną przewagą nad lodami przemysłowymi.

Lodziarnia Zielona Góra – gdzie znaleźć najlepsze lody rzemieślnicze?

W Zielonej Górze można znaleźć wiele lodziarni rzemieślniczych, lecz jak wybrać tą najlepszą? Oczywiście pierwszą myślą jest sprawdzenie opinii na ich temat w internecie. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ to klienci są najlepszymi testerami lodów rzemieślniczych.

Lody Zielona Góra oferują bardzo szeroki wachlarz smaków oraz rodzajów lodów, takich jak na przykład lody rzemieślnicze, amerykańskie oraz włoskie.