Loading...
Bezpieczeństwo

Sygnalizator alarmowy kiedy może się przydać?

Czujniki, sensory, sygnalizatory to urządzenia, które stoją na straży bezpieczeństwa. Co oznacza to w praktyce? Otóż zainstalowane w prywatnych domostwach, w budynkach użyteczności publicznej czy też w zakładach pracy mogą uchronić chociażby przed złowieszczym pożarem. Sygnalizatory alarmowe pełnią szereg funkcji dzięki czemu są niezwykle użytecznymi urządzeniami stosowanymi głównie do ochrony antywłamaniowej i przeciwpożarowej. Gdzie i jakie sygnalizatory znajdują zastosowanie? Sprawdź!

Sygnalizatory zewnętrzne i wewnętrzne

Jak zostało wspomniane sygnalizatory to urządzenia, które alarmują o zaistniałym zagrożeniu. Ze względu na specyfikę działania, są to urządzenia o różnej konstrukcji i do wielu zastosowań. Mówiąc o sygnalizatorach najcześciej na myśli mamy systemy alarmujące ppoż. W praktyce okazuje się, że sygnalizatory zewnętrzne i wewnętrzne montuje się najczęściej w prywatnych domostwach i budynkach użyteczności publicznej. Te dwie grupy dzielą się dodatkowo na urządzenia, które wydają sygnał głosowy (dźwiękowy) oraz optyczny (świetlny).

Sygnalizatory ppoż – dostępne modele

Sygnalizatory przeciwpożarowe to najczęściej wybierane urządzenia alarmowe. Przeglądając ofertę sygnalizatorów można zauważyć, że różnią się one między sobą nie tylko sposobem montażu ale zakresem działania. Do wyboru mamy sygnalizatory zewnętrzne, wewnętrzne, sygnalizatory akustyczne, sygnalizatory optyczne. Każdy z nich pełni swoją rolę. Natomiast o wyborze sygnalizatora powinna zadecydować w każdym przypadku potrzeba. Jeśli zależy nam na w pełni skompletowanym systemie ppoż zdecydujmy się na zakup sygnalizatora optyczno-akustycznego, jeśli zależy nam jedynie na doraźnej formie alarmowania wybierzmy sygnalizator dźwiękowy. Bez względu na to na jaki model sygnalizatora się zdecydujemy zawsze miejmy na uwadze specyfikację produktową. Sygnalizatory powinny posiadać certyfikaty użyteczności, ważne atesty. Z tego względu rekomenduje się zakup takich urządzeń prosto od producenta. Przykładowa oferta sygnalizatorów dźwiękowych, optycznych, akustycznych dostępna na stronie: https://w2.com.pl/product_cat/sygnalizatory/