Urządzamy taras marzeń!

drzwi tarasowe harmonijkowe

Taras to doskonałe miejsce na to, aby spędzić miło czas – niby w domu, a jednak na świeżym powietrzu. Szczęśliwi posiadacze tego małego luksusu doskonale wiedzą, jak ważna jest jednak jego aranżacja. W końcu w pięknym otoczeniu poranna kawa smakuje jeszcze lepiej! Jak więc urządzić taras, aby stał się miejscem jeszcze bardziej magicznym? Z chęcią Ci podpowiemy!

Drzwi tarasowe harmonijkowe

Zacznijmy od wejścia. Warto pochylić się nieco nad rozwiązaniem, które jest niezwykle chętnie wybierane w Europie i zyskuje coraz większą popularność również w Polsce. To nic innego jak drzwi tarasowe harmonijkowe. To zdecydowanie jedna z wygodniejszych alternatyw dla klasycznych drzwi prowadzących na taras! Drzwi harmonijkowe tarasowe mają jednak jeszcze jedną zaletę, a mianowicie jest to brak progów. Dzięki takiemu rozwiązaniu taras stanie się niejako przedłużeniem salonu lub jadalni – w zależności od swojego położenia – a jednocześnie nie straci swojego ogrodowego charakteru. Pod tym kątem drzwi tarasowe harmonijkowe wygrywają i innymi. To także ułatwienie dla osób mających problem z poruszaniem się, seniorów, a także najmłodszych.

Więcej na temat drzwi harmonijkowych na taras przeczytasz na stronie http://www.drzwi-harmonijkowe.pl/drzwi-tarasowe-harmonijkowe/.

drzwi tarasowe harmonijkowe

Meble, światła i dodatki

Nie od dziś wiadomo, że największy efekt dają meble i dodatki. Aranżując taras, dokładnie zastanów się, jaką funkcję będzie on pełnił. Jeśli czysto wypoczynkową, to postaw na wygodne sofy i fotele. Jeśli jednak w okresie letnim będzie to sezonowa jadalnia, trzeba koniecznie zainwestować w stół obiadowy i krzesła. Nie można zapomnieć również w małych akcentach, które mają ogromną moc. Po pierwsze – światełka i oświetlenie. To za ich sprawą miejsce te nabierze zupełnie nowego klimatu, a wieczory staną się jeszcze przyjemniejsze. Dobrym pomysłem są również lampiony, w których można umieścić duże świece. Warto zainwestować również w koce i poduszki – zdecydowanie podnoszą one komfort i poziom odpoczynku.

Rekomendowane artykuły